OKULUMUZ

KAYIT EVRAKLARI

BİTLİS POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNE

 

PLANLANAN ADAY ÖĞRENCİLERİN DİKKAT EDECEĞİ HUSUSLAR!

 

 

Bitlis Polis Meslek Eğitim Merkezini Kazanan Öğrenciler 27 Ağustos 2018 Pazartesi günü saat 17:00 ‘a kadar okulda hazır bulunmaları gerekmektedir.(geçici kayıtlar sadece 27 AĞUSTOS 2018 TARİHİNDE ALINACAKTIR SABAH SAAT 8:00 DA BAŞLAYIP AKŞAM 17:00 KADAR DEVAM EDECEKTİR.  BU TARİHTEN ÖNCE VE SONRA KAYIT ALINMAYACCAKTIR.)

.

Adaylar geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren intibak eğitimi yapılacaktır. Ayrıca geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren adaylar okulumuzda yatılı olarak kalacaklardır.

 

 KAYIT SIRASINDA ADAY ÖĞRENCİLERİN YANINDA GETİRMESİ GEREKEN EVRAKLAR

 

1-Adaylar Ek-1 olarak sunulan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu eksiksiz bir şekilde bilgisayar ortamında düzenleyerek iki (2) suret çıktı halinde getireceklerdir. Evli olan adaylar eşleri için de Ek-1 olarak sunulan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu eksiksiz bir şekilde bilgisayar ortamında iki (2) suret düzenleyecek ve eşlerine ait 2 (İki) adet fotoğraf getireceklerdir. (EK-1 DOLDURMA TALİMATI EK-1 FORMUNUN İÇİNDE BULUNMAKTADIR. LÜTFEN ÖNCE OKUYUP SONRA DOLDURALIM.) EK-1 FORMU 1 (BİR) SAYFA OLMALIDIR. AYRICA EK-1 FORMUNDA YAPILAN YANLIŞLIKLARA KARŞI YANINIZDA DİJİTAL OLARAK (CD) BULUNDURABİLİRSİNİZ.

EK-1 Belgesini Buradan İndirebilirsiniz.tıkla

2-Adaylar Ek-2 de sunulan Öğrenci Bilgi Formunu eksiksiz bir şekilde mavi tükenmez kalemle doldurup imzalı bir şekilde getireceklerdir.EK-2 Formu 1 sayfaya arkalı önlü olacak şekilde çıkartılmalı

EK-2 Belgesini Buradan İndirebilirsiniz.tıkla

3-Ortaokul ve lisede hazırlık sınıfını okuyanlar, (liseyi diplomasında 1+3 yıl, 3+1 yıl, hazırlık+ 3 yıl ibaresi olanlar) diploma aslını, (aslı yoksa mezun olduğu okuldan alınacak imzalı ve mühürlü ayrı bir belgeyi) ve 2 adet fotokopisi ile birlikte getirilecektir. (Liseyi 2009 ve sonrasında bitiren adayların diploma veya hazırlık belgesi getirmelerine gerek yoktur) LİSEDE HAZIRLIK OKUMAYANLAR LİSE DİPLOMASINI GETİRMEYECEKTİR.

4-Mezun olduğu üniversiteye ait diplomasının aslı ve 2 (iki) adet Fotokopisi, diploması düzenlenmemiş olanların ise geçici mezuniyet belgesi ve 2 (iki)  adet fotokopisi (Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı üniversite /enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini gösterir onaylı belgelerini) getireceklerdir.

           5- Askerlikle ilişiği bulunmadığına dair belge getirmeleri;

a) Askerlik hizmetini yapmış adaylar TERHİS BELGESİ ve 2 (iki) adet Fotokopilerini getireceklerdir. Askerliği yaptığı halde terhis belgesi olmayan adaylar askerlik şubesinden yeni tarihli olarak ıslak imzalı ve mühürlü ASKERLİK DURUM BELGESİ ve 2 (iki) adet fotokopisini getireceklerdir.

b) Askerlik hizmetini yerine getirmemiş (yapmamış) adaylar tecilli ise askerlik durum belgesini ( HİZMET DURUM BELGESİ, MUAF BELGESİ),  ve 2 (iki) adet fotokopisini getireceklerdir.

c) askerlikten muaf olanlar muaf olduklarına dair belgeyi getireceklerdir.

 

6- İkametgâh belgesi 1 adet (Evli ise eşi içinde ikametgâh belgesi 1 adet ),

7- Adli Sicil Kaydı adliyeden veya E-Devlet Sisteminden 1 adet (Evli ise eşi içinde adli sicil belgesi 1 adet )

8- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Nüfus Müdürlüklerinden veya E-Devlet Sisteminden getireceklerdir. NUFUS KAYIT ÖRNEGİNDE OLMASI GEREKENLER ADAYIN ANNE, BABASI VE KARDEŞLERİ OLMASI GEREKMEKTEDİR

9- Nüfus Cüzdanının aslı görülmek kaydı ile 2 adet fotokopisi, (Evli ise eşi içinde Nüfus Cüzdanının fotokopisi 1 adet)

10- Ehliyet var ise 1 adet  Fotokopisi,

 

11- Yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için ilgili mahkeme kararı ve fotokopisi,

12 -Kendisinde veya evli ise eşinde ad – soyad değişikliği yaptıran varsa mahkeme kararı (aslı veya onaylı sureti) ve fotokopisi,

13-Son altı ay içinde çekilmiş 6 (altı) adet fotoğraf, (Biyometrik fotoğraf OLMAYACAK ve sakal bıyıkta olmayacaktır.)

14- Evli ise; evlilik cüzdanının  aslı ve ilk 5 (beş) sayfasının 2 adet fotokopisi,

15- Kan Grubu Kartı veya kan grubunu belirtir belge 1 adet

16- KPSS Sonuç Belgesi

17- Herhangi bir sebepten Dolayı Mahkemesi Devam Eden ya da Mahkemesi Sonuçlanan (Kesinleşme Şerhi ile Beraber) Mahkeme ile ilgili tüm evrakları yanlarında getireceklerdir.

18- E- Devlet şifresi alarak aktif hale getireceklerdir.

19- Herhangi bir Dernek, Siyasi Parti ve Siyasi Partilerin yan kuruluşlarına ait üyelik bulunmayacaktır. Öğrenci adayları siyasi parti üyelik bilgilerini E-Devletten sorgulaya bilirler.

 

NOT: İstenen belgelerin ASILLARINI ve FOTOKOPİLERİNİ getirmeyen adayların kesin kayıtları yapılmayacaktır.

 

 

ADAYLARIN İNTİBAK EĞİTİMİ İÇİN YANINDA GETİRECEĞİ MALZEMELER

 

1- Adayların yanlarında yeteri kadar mevsim şartlarına uygun sivil kıyafet getirmeleri uygun olacaktır. Resmi İstihkakları Kendilerine Dağıtılıncaya kadar Takım elbise getirmeleri gereklidir. (Takım elbise siyah kumaş, siyah kundura ayakkabı, Mavi gömlek ve Mavi kravat olacaktır. Bu renkler dışında getirilmeyecektir. Bu yüzden okulu arayıp başka renk olur mu diye sormayınız.)

2- Spor Ayakkabısı ve Eşofman Takımı (Eşofman takımı sade ve koyu renkler olması (Örn: mavi, siyah gibi), çok renkli yada uçuk renkler (örn: Pembe tonları gibi) olmayacaktır.

3- Terlik

4- Pijama Takımı, iç çamaşırı

5- El ve Banyo Havlusu

6- Kişisel Bakım Malzemesi ( Tıraş Malzemesi, Şampuan vb.)

 

POMEM’ de KULLANIMI YASAK OLAN, GETİRİLMEYECEK ve EMANET ALINMAYACAK MALZEMELER

 

1- Adayların ses, görüntü ve depolama özelliği olan her türlü cep telefonu (Akıllı telefonlar), dizüstü veya tablet bilgisayarı, fotoğraf makinesi, kamera vb. elektronik cihazları okula getirmeleri yasaktır.

2- Her türlü oyun aleti, aracı ve malzemesi

3- Her türlü yiyecek ve içecek malzemesi

4- Dr. raporu ve reçetesi bulunmayan bitkisel veya tıbbi ilaçlar ve her türlü tıbbi malzeme

5- Her türlü kesici ve delici aletler (açık jilet vb. getirilmeyecek)

6- Adayların alyans hariç her türlü takı ve aksesuarları getirmeleri ve takmaları yasaktır.

7- Her türlü siyasi ve ideolojik kitap, dergi vs. ve malzemelerini yanlarında getirmeleri yasaktır.

8- Herhangi bir suç unsuru olabilecek eşyalara rastlanması halinde adli işlem başlatılacaktır.

 

 

 

ADRES : Beşminare Mah. 1327. Sok. No:21 Merkez/BİTLİS

Telefon : (0434) 228 33 00

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

1- OKULA NASIL GELEBİLİRİM?

Bitlis POMEM Müdürlüğüne Planlanan öğrenci adayları

Bitlis dışından otobüsle gelecek olan öğrencilerimiz Bitlis Merkezde Şehirlerarası Otobüs Terminali bulunmadığından dolayı Bitlis’e Van ve Muş tarafından gelecek öğrenci adayları Üstün PETROL (TATVAN DEVLET HASTANESİ KARŞISI)’de inerek (1200 Metre ) Okulumuza ulaşabilirler. Bitlis’e Diyarbakır tarafından gelen öğrenci adayları Rahva Toki 2. Etapta (Tan Plaza Volkswagen Servisi Önünde) inerek (250 Metre) Okulumuza ulaşabilirler.

Bitlis dışından Ucakla gelmek isteyen Öğrenci Adayları Muş Hava Limanını ve Van Hava Limanını kullanarak Okulumuza ulaşabilirler Muş ve Van Hava Limanından Bitlis İline Servis vardır. Servise Bitlis 2. Etapta inmek istediğiniz söyleyin

2- KAYIT GÜNÜ NEZAMANDIR VE KAÇ GÜN KAYIT YAPILACAKTIR?

Kayıtlar 27 Ağustos 2018 tarihinde sabah saat 08:00 da başlayıp akşam 17:00 a kadar sürecektir.

Kayıtlar bir gündür.

3- OKULA DAHA ÖNCEDEN GELEBİLİRMİYİM?

Geçici kayıtlar 27 Ağustos 2018 günü yapılacaktır. Öğrenciler kayıttan bir gün öncesi yani 26 ağustos 2018 Pazar günü gelebilirler. Not: 26 ağustos’dan önce gelenler okula KESİNLİKLE ALINMAYACAKTIR.

4- OKULA KAYIT GÜNÜNDE DEĞİLDE DAHA SONRAKİ GÜN GELSEM OLUR MU?

27 Ağustos 2018 Tarihinde Saat 17:00'a kadar okula gelip kayıt yaptırmak zorundalar.27  Ağustos 2018 saat:17:00'den sonra gelenlerin HAKLARI KAYBOLACAKTIR.

5- OKULA KAYIT YAPTIRDIKTAN SONRA İYİN VERİLECEK Mİ YADA KAYIT YAPTIRDIKTAN SONRA GERİ DÖNECEKMİYİZ.

Geçici kayıt için gelen öğrenci adayı Kayıt için okula giriş yaptıktan itibaren intibak eğitimi için okulda yatılı kacaktır. Kayıt sonrası okulda kalacaktır.

6- SAĞLIK KURULU RAPORUNU OKULA GELMEDEN BİZ Mİ ALACAĞIZ?

Sağlık Kurulu Raporunu Okula Geçici kayıt yapıldıktan sonraki gün okul aldıracaktır. Kendiniz bireysel olarak almayacaksınız.

7- SAĞLIK KURULU RAPORUNA PARA ODEYECEKMİYİZ?

Hayır Sağlık Kurulu Raporu için Her hangi bir ücret ödenmeyecektir.

8- KAYIT SIRASINDA İSTENİLEN EVRAKLARDAN EKSİK OLMASI DURUMUNDA NE OLUR?

Kayıt sırasında getirmeniz gereken evraklar eksik olursa kaydınız alınmaz. Kayıt günü olan 27 Ağustos 2018 günü saat 17:00 kadar getirmek zorundadır.

9- İSTENİLEN EVRAKLARDAN SADECE FOTOKOPİSİNİ GETİRSEM ASLINI GETİRMESEM OLUR MU?

İstenilen evraklardan asılları ile birlikte getirmek zorundalar. Aksi takdirde kesin kayıtları yapılmayacaktır.