HABERLER

28. DÖNEM POMEM ÖĞRENCİ ADAYLARININ DİKKATİNE
  04 Temmuz 2022

BİTLİS POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNE

PLANLANAN ADAY ÖĞRENCİLERİN DİKKAT EDECEĞİ HUSUSLAR!

 

 

Bitlis Polis Meslek Eğitim Merkezini Kazanan Öğrencilerin 18 Temmuz 2022 Pazartesi günü saat 17:00 ‘a kadar okulda hazır bulunmaları gerekmekte olup bu tarihten önce ve sonra kayıt alınmayacaktır. Ancak 18 Temmuz’dan önce Okula giriş yapmak zorunda kalan öğrenciler Okulda kalabileceklerdir. Adaylar geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren intibak eğitimi başlayacak olup, geçici kaydı tamamlanan adaylar okulumuzda yatılı olarak kalacaklardır.

 

ADAY ÖĞRENCİLERİN YANINDA GETİRMESİ GEREKEN EVRAKLAR

 

1-Taahhüt Senedi (Öğrenci adaylarının Müdürlüğümüze geldiklerinde bilgi verilecektir.) Öğrenciler gelirken yanlarında Taahhüt Senedi getirmeyeceklerdir.

 

2-Adaylar Ek-1 de sunulan Öğrenci Bilgi Formunu eksiksiz bir şekilde mavi tükenmez kalemle doldurup imzalı bir şekilde getireceklerdir. BİLGİSAYAR ORTAMINDA DOLDURULMAYACAKIR. EK-1 Formu 1 sayfaya arkalı önlü olacak şekilde çıkartılmalıdır. EK-1 Belgesini Buradan İndirebilirsiniz.EK-1 ÖĞRENCİ BİLGİ FORMU

 

3-Mezun olduğu üniversiteye ait diplomanın aslı ve 2 (iki) adet Fotokopisi, diploma düzenlenmemiş olanların ise geçici mezuniyet belgesi ve 2 (iki) adet fotokopisi (Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı üniversite/enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini gösterir onaylı belgelerini) getireceklerdir. Ortaokul ve lisede hazırlık sınıfını okuyanlar, (liseyi, diplomasında 1+3 yıl, 3+1 yıl, hazırlık+ 3 yıl ibaresi olanlar) diploma aslını, (aslı yoksa mezun olduğu okuldan alınacak imzalı ve mühürlü ayrı bir belgeyi) ve 2 adet fotokopisi ile birlikte getirecektir. (Liseyi 2009 ve sonrasında bitiren adayların diploma veya hazırlık belgesi getirmelerine gerek yoktur) lisede hazırlık okumayanlar lise diplomasını getirmeyecektir.

 

4-a)Askerlik hizmetini yapmış adaylar Terhis Belgesi ve 2 (iki) adet Fotokopilerini getireceklerdir. Askerlik yaptığı halde terhis belgesi olmayan adaylar askerlik şubesinden yeni tarihli olarak ıslak imzalı ve mühürlü Askerlik Durum Belgesi ve 2 (iki) adet fotokopisini getireceklerdir.

b) Askerlik hizmetini yerine getirmemiş adaylar tecilli ise askerlik durum belgesini ( Askerlik Durum Belgesi, Muaf Belgesi), ve 2 (iki) adet fotokopisini getireceklerdir.

c) Askerlikten muaf olanlar muaf olduklarına dair belgeyi getireceklerdir.

 

5- İkametgâh belgesi 1 adet (Evli ise eşi içinde ikametgâh belgesi 1 adet )

 

6- Adli Sicil Kaydı adliyeden veya E-Devlet Sisteminden 1 adet (Evli ise eşi içinde adli sicil belgesi 1 adet)

 

7- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Nüfus Müdürlüklerinden veya E-Devlet Sisteminden getireceklerdir. Nufus Kayıt Örneginde Adayın Anne, Baba Ve Kardeşleri Olması Gerekmektedir.

8- Nüfus Cüzdanının aslı ve 2 adet fotokopisi, (Evli ise eşi içinde Nüfus Cüzdanının fotokopisi 1 adet)

 

9- Sürücü belgesi var ise 1 adet Fotokopisi

 

10- Yaş tahsisi yaptıran adaylar için ilgili mahkeme kararı ve fotokopisi

 

11 -Kendisinde veya evli ise eşinde ad – soyad değişikliği yaptıran varsa mahkeme kararı (aslı veya onaylı sureti) ve fotokopisi

 

12-Son altı ay içinde çekilmiş 10 (on) adet fotoğraf, (Evli ise eşine ait 2 (iki) adet fotoğraf) (Biyometrik fotoğraf olmayacak ve sakal bıyıkta olmayacaktır.)

 

13- Evli ise; evlilik cüzdanının aslı ve ilk 5 (beş) sayfasının 2 adet fotokopisi

 

14- Kan Grubu Kartı veya kan grubunu belirtir belge 1 adet

 

15- KPSS Sonuç Belgesi

 

16- Herhangi bir sebepten Dolayı Mahkemesi Devam Eden ya da Mahkemesi Sonuçlanan (Kesinleşme Şerhi ile Beraber) Mahkeme ile ilgili tüm evrakları yanlarında getireceklerdir

 

17- E- Devlet şifresi olmayanlar şifre alarak aktif hale getireceklerdir

 

18- Herhangi bir Dernek, Siyasi Parti ve Siyasi Partilerin yan kuruluşlarına ait üyelik bulunmayacaktır. Öğrenci adayları siyasi parti üyelik bilgilerini E-Devletten sorgulaya bilirler

 

NOT: İstenen belgelerin asıllarını ve fotokopilerini getirmeyen adayların kesin kayıtları yapılmayacaktır

 

Önemli: Öğrenci adaylarına Sağlık Kurulu Raporu Müdürlüğümüzce aldırılacaktır. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği EK-3 maddeleri öğrenci adayı tarafından incelenmesi konu hakkında bilgi sahibi olmasına olanak verecektir.

Aynı yönetmeliğin EK-3 ün 11. Bölümü olan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde geçen konularla alakalı Epikriz raporlarının temini ve öğrencinin yanında bulundurması öğrencinin sorumluluğundadır. Eğitime gelirken yanlarında bu raporları getirmeleri uygun olacaktır.

 

ADAYLARIN İNTİBAK EĞİTİMİ İÇİN YANINDA GETİRECEĞİ KİŞİSEL EŞYALARI

 

1- Adayların yanlarında yeteri kadar mevsim şartlarına uygun sivil kıyafet getirmeleri uygun olacaktır. Resmi İstihkakları Kendilerine Dağıtılıncaya kadar Takım elbise getirmeleri gereklidir. (Takım elbise siyah kumaş, siyah kundura ayakkabı, Mavi gömlek ve Mavi kravat olacaktır. Bu renkler dışında getirilmeyecektir. Bu yüzden okulu arayıp başka renk olur mu diye sormayınız.)

2- Spor Ayakkabısı ve Eşofman Takımı (Eşofman takımı sade ve koyu renkler olması (Örn: mavi, siyah gibi), çok renkli yada uçuk renkler (örn: Pembe tonları gibi) olmayacaktır.

3- Terlik

4- Pijama Takımı, iç çamaşırı

5- El ve Banyo Havlusu

6- Kişisel Bakım Malzemesi ( Tıraş Malzemesi, Şampuan vb.)

 

POMEM’ de KULLANIMI YASAK OLAN VE EMANET ALINMAYACAK MALZEMELER

 

1- Adayların ses, görüntü ve depolama özelliği olan her türlü cep telefonu (Akıllı telefonlar), dizüstü veya tablet bilgisayarı, fotoğraf makinesi, kamera vb. elektronik cihazları okula getirmeleri yasaktır.

2- Her türlü oyun aleti, aracı ve malzemesi

3- Her türlü yiyecek ve içecek malzemesi

4- Dr. raporu ve reçetesi bulunmayan bitkisel veya tıbbi ilaçlar ve her türlü tıbbi malzeme

5- Her türlü kesici ve delici aletler (açık jilet vb. getirilmeyecek)

6- Adayların saat ve alyans hariç her türlü takı ve aksesuarları getirmeleri ve takmaları yasaktır

7- Her türlü siyasi ve ideolojik kitap, dergi vs. ve malzemelerini yanlarında getirmeleri yasaktır

8- Herhangi bir suç unsuru olabilecek eşyalara rastlanması halinde adli işlem başlatılacaktır

 

ADRES : Beşminare Mah. 1327. Sok. No:21 Merkez/BİTLİS

Telefon : (0434) 228 33 00

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

1- OKULA NASIL GELEBİLİRİM?

Bitlis POMEM Müdürlüğüne Planlanan öğrenci adayları

Bitlis dışından otobüsle gelecek olan öğrencilerimiz Bitlis Merkezde Şehirlerarası Otobüs Terminali bulunmadığından dolayı Bitlis’e Van ve Muş tarafından gelecek öğrenci adayları Üstün PETROL (TATVAN DEVLET HASTANESİ KARŞISI)’de inerek (1200 Metre ) Okulumuza ulaşabilirler. Bitlis’e Diyarbakır tarafından gelen öğrenci adayları Rahva Toki 2. Etapta (Tan Plaza Volkswagen Servisi Önünde) inerek (250 Metre) Okulumuza ulaşabilirler.

Bitlis dışından Ucakla gelmek isteyen Öğrenci Adayları Muş Hava Limanını ve Van Hava Limanını kullanarak Okulumuza ulaşabilirler Muş ve Van Hava Limanından Bitlis İline Servis vardır. Servise Bitlis 2. Etapta inmek istediğiniz söyleyin

2- KAYIT GÜNÜ NE ZAMANDIR VE KAÇ GÜN KAYIT YAPILACAKTIR?

Kayıtlar 18 Temmuz 2022 tarihinde sabah saat 08:00 da başlayıp akşam 17:00 a kadar sürecektir.

3- OKULA DAHA ÖNCEDEN GELEBİLİRMİYİM?

Geçici kayıtlar 18 Temmuz 2022 günü yapılacaktır. 15-17 Temmuz 2022 tarihlerinde geçici kayıt için gelen adaylar mağdur edilmeyerek POMEM Müdürlüğünde kalmaları sağlanacaktır.

4- OKULA KAYIT GÜNÜNDE DEĞİLDE DAHA SONRAKİ GÜN GELSEM OLUR MU?

18 Temmuz 2022 tarihinde Saat 17:00'a kadar okula gelip kayıt yaptırmak zorundalar 18 Temmuz 2022 saat:17.00'den sonra gelen adaylar HAKLARINI KAYBEDECEKLERDİR.

5- OKULA KAYIT YAPTIRDIKTAN SONRA İZİN VERİLECEK Mİ YA DA KAYIT YAPTIRDIKTAN SONRA GERİ DÖNECEKMİYİZ?

Geçici kayıt için gelen öğrenci adayı Kayıt için okula giriş yaptıktan itibaren intibak eğitimi için okulda yatılı kalacaktır. Kayıt sonrası okulda kalınacaktır.

6- SAĞLIK KURULU RAPORUNU OKULA GELMEDEN BİZ Mİ ALACAĞIZ?

Sağlık Kurulu Raporunu Okula Geçici kayıt yapıldıktan sonraki okul tarafından aldıracaktır. Kendiniz bireysel olarak almayacaksınız.

7- SAĞLIK KURULU RAPORUNA PARA ODEYECEKMİYİZ?

Hayır Sağlık Kurulu Raporu için Her hangi bir ücret ödenmeyecektir.

8- KAYIT SIRASINDA İSTENİLEN EVRAKLARDAN EKSİK OLMASI DURUMUNDA NE OLUR?

Kayıt sırasında getirmeniz gereken evraklar eksik olursa kaydınız alınmaz.

9- İSTENİLEN EVRAKLARDAN SADECE FOTOKOPİSİNİ GETİRSEM ASLINI GETİRMESEM OLUR MU?

İstenilen evraklardan asılları ile birlikte getirmek zorundalar. Aksi takdirde kesin kayıtları yapılmayacaktır.

10- YAŞADIĞIM İL İLE E-DEVLET PORTALINDAKİ İKAMET ADRESİM FARKLI. SORUN OLURMU?

Karışıklığı önlemek adına Okula gelmeden önce ikametinizi yaşadığınız adrese aldırmanız doğru olacaktır.

 

Haber Paylaş