HABERLER

30. DÖNEM POMEM OLARAK MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLANAN 3. YEDEK ÖĞRENCİ ADAYLARIN DİKKATİNE...
  22 Aralık 2023

Adayların geçici kayıt için belgelerinde belirtilen tarih ve saatte Müdürlüğümüzde aşağıda belirtilen evraklar ile hazır bulunmaları gerekmektedir. (Zamanında geçerli mazeret bildirmeden gelmeyen adaylar haklarını kaybedecektir.) Adaylar geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren Müdürlüğümüzde yatılı olarak kalacaklardır.

**Müdürlüğümüze planlaması yapılan ve kayıt tarihinde DOKTOR RAPORU bulunan öğrenci adaylarının dilekçelerini ve doktor raporunu kayıt tarihinden önce Müdürlüğümüz 0434 228 33 02 faks numarasına göndermesi ve 0434 228 33 00 telefon numarası aranarak bilgi vermesi gerekmektedir. (Ayrıca doktor raporunun aslını rapor bitiminde ibraz etmeleri ZORUNLUDUR.)

 KAYIT İÇİN ADAY ÖĞRENCİLERİN YANINDA GETİRMESİ GEREKEN EVRAKLAR

**TÜM EVRAKLAR BİR ŞEFFAF DOSYA İÇERİSİNDE OLACAK.

**** EK’TEKİ TAAHHÜT SENEDİNİ TALİMATNAMEYE GÖRE NOTERDE DOLDURULUP İMZALARI TAMAMLANARAK MÜDÜRLÜĞÜMÜZE GETİRİLECEKTİR.

1- Mezun olduğu üniversiteye ait diplomasının aslı veya onaylı örneği ile 2 adet ARKALI ÖNLÜ A4 formatında fotokopisi, diploması düzenlenmemiş olanların ise onaylı geçici mezuniyet belgesi ve iki (2) adet fotokopisi, (YÖK tarafından kabul edilen Yurtdışındaki Yükseköğretim Kurumlarından Mezun olanlar için denklik belgesi)

**Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı üniversite /enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini gösterir onaylı belgeleri, (Yüksek Lisans Mezunu ise belgenin aslı ve fotokopisi)

2-2008 yılı ve öncesinde lise mezunu olan ve hazırlık sınıfı okuyup, liseyi 4 yıl okuyanlar (teknik lise, öğretmen lisesi, vb.) diplomasında 4 yıl, 1+3 yıl, 3+1 yıl, hazırlık+ 3 yıl ibaresi olanlar varsa diploma aslını veya onaylı örneğini, yoksa mezun olduğu okuldan alınacak imzalı ve mühürlü ayrı bir belgeyi (2) adet fotokopileri ile birlikte getirilecektir. (liseyi 2009 ve sonrasında bitiren adayların 5 yıllık lise bitirmiş olanları diploma veya hazırlık belgesi, (2 suret) getirecektir.)

3-İkametgâh Belgesi, (1 Adet) (İkamet adresleri merniste güncellenmiş olmalıdır.)

4-Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, (1 Adet) (Tüm aile bireylerini kapsayan (anne-baba E-Devletinden çıkarılacak) AÇIKLAMALAR: adres bilgileri, isim değişikliği, yaş tahsisi vs. olacak şekilde)

5- Nüfus Cüzdanının aslı görülmek kaydıyla 2 adet fotokopisi ve 2 adet ehliyet fotokopisi,

6-Evli olan adayların Evlilik Cüzdanın ilk 4 (dört) sayfasının onaylı sureti,

7-Ek’te sunulan Öğrenci Bilgi Formu, (arkalı önlü olarak tek sayfa halinde çıkartılacak eksiksiz bir şekilde mavi tükenmez kalem kullanmak suretiyle el yazısı ile doldurulacaktır.)

8-Adli Sicil Belgesi ve hakkında sonuçlanmış veya devam eden bir davası olanların ilgili mahkemeden mahkeme evraklarının onaylı sureti, kesinleşmiş ise kesinleşme şerhinin onaylı sureti,

9-Askerlik hizmetini yapmış adaylar, TERHİS BELGESİ’nin aslı ve 2 adet fotokopisini getireceklerdir. (Terhis Belgesinde terhis tarihini yazılı olması gerekmektedir bu nedenle E-Devlet çıktıları kabul edilmeyecektir. Adayların Askerlik şubelerinden alacakları terhis tarihi belirtilen belgeleri kabul edilecektir.)

Askerlik hizmetini yapmamış adaylar TECİL BELGESİ, MUAFİYET BELGESİ getireceklerdir. (Askerlik sırasında herhangi bir sağlık sorunu olanlar / ameliyat geçirenler veya hava değişim raporu alanların ilgili belgelerini getirmeleri gerekmektedir.)

10-Şehit ve gazi yakını ise belgesinin aslını ya da onaylı bir suretini ve 2 adet fotokopisi,

11-Son altı ay içinde çekilmiş 5 adet vesikalık, 7 adet biyometrik sakalsız fotoğraf, (fotoğrafların arka kısmına T.C. kimlik numarası ve adı soyadı yazılacak ve zarfa konulacak zarfın üzerine T.C. kimlik numarası ve adı soyadı yazılacak)

12-Kan Grubu Kartı, (Ehliyet veya Nüfus cüzdanında yazıyorsa fotokopileri yeterli)

13- Yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için ilgili mahkeme kararının aslı ve 2 adet fotokopisi,

14-Kendisinde veya eşinde ad–soyad (Evlendikten sonra yapılan eş soyadı değişikliği hariç) değişikliği yaptıran mahkeme kararı varsa (aslı veya onaylı sureti) ve 2 adet fotokopisi

15-Daha önce herhangi bir ameliyat geçirenler/hastalık geçirenler (Geçmişte veya halen Psikiyatrik tanısı bulunan/psikiyatrik ilaç kullanmış olan/hala kullananlar) ile düzenli olarak tedavi gerektiren bir hastalık nedeniyle sürekli ilaç kullananlar (kalp, epilepsi, troid, diyabet vs.) geçirdikleri ameliyat ve kullandıkları ilaçlara ilişkin ilgili hastaneden epikriz raporu temin ederek getireceklerdir.

16- E- Devlet şifresi alarak aktif hale getireceklerdir ve E-NABIZ uygulamasına girilerek profili düzenle kısmından “Sağlık Bakanlığındaki tüm hekimler verilerimi görsün” kutucuğu işaretlenecektir.

17-Planlaması yapılan öğrenci adayları kayda gelmeden önce Vakıfbank Şubelerinden hesap açtırmalıdır.

NOT:

*İSTENEN BELGELERİN ASILLARINI İBRAZ EDEMEYEN ADAYLARIN KAYITLARI YAPILMAYACAKTIR.

 ADAYLARIN İNTİBAK EĞİTİMİ İÇİN YANINDA GETİRECEĞİ MALZEMELER

1-Adayların yanlarında yeteri kadar mevsim şartlarına uygun sivil kıyafet (koyu renk) getirmeleri uygun olacaktır. (Takım elbise getirmeleri gerekli değildir)

2- Spor Ayakkabısı ve Eşofman Takımı (siyah)

3- Terlik

4- Pijama Takımı, iç çamaşırı

5- El ve Banyo Havlusu

6-Kişisel Bakım Malzemesi (Tıraş Malzemesi, Şampuan vb.) (okulumuz kantininden de temin edilebilecektir)

**POMEM’DE KULLANIMI YASAK OLAN, GETİRİLMEYECEK ve EMANET ALINMAYACAK MALZEMELER;

1- Adayların ses, görüntü ve depolama özelliği olan her türlü cep telefonu getirmeleri yasaktır.

2- Akıllı telefonlar dışındaki cep telefonları getirilecektir.(Emanet kesinlikle alınmayacaktır.)

3- Dizüstü veya tablet bilgisayarı, fotoğraf makinesi, kamera vb. elektronik cihazları okula getirmeleri yasaktır.

4- Her türlü oyun aleti, aracı ve malzemesi getirmeleri yasaktır.

5- Her türlü yiyecek ve içecek malzemesi getirmeleri yasaktır.

6- Dr. raporu ve reçetesi bulunmayan bitkisel veya tıbbi ilaçlar ve her türlü tıbbi malzeme, spor besini yasaktır.

7- Her türlü kesici ve delici aletler (açık jilet, makas, ustura vb. getirilmeyecek) yasaktır.

8- Her türlü siyasi ve ideolojik kitap, dergi vs. malzemelerini yanlarında getirmeleri yasaktır.

9-Adayların alyans ve kol saati hariç her türlü takı ve aksesuar, tesbih vb. getirmeleri yasaktır.

Haber Paylaş