DUYURULAR

MÜDÜRLÜĞÜMÜZE EĞİTİM PLANLAMASI YAPILAN 27. DÖNEM POMEM 2. YEDEK ADAYLARININ DİKKATİNE!
  08 Aralık 2021

BİTLİS POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNE

2. YEDEK OLARAK PLANLANAN ADAY ÖĞRENCİLERİN DİKKAT EDECEĞİ HUSUSLAR!

 

PLANLAMASI YAPILAN YEDEK ADAYLAR 10.12.2021 SAAT:17.00'A KADAR MÜDÜRLÜĞÜMÜZE GELEREK GEÇİCİ KAYITLARINI YAPTIRMALIDIRLAR.

Adayların geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren eğitimleri başlayacaktır. Ayrıca geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren adaylar okulumuzda yatılı olarak kalacaklardır.

ADAY ÖĞRENCİLERİN YANINDA GETİRMESİ GEREKEN EVRAKLAR

1-Taahhüt Senedi ( kesinlikle noter tasdikli olması gerekmektedir. Taahhüt senet Miktarı :20.324,69 TL olarak yazılacaktır. )

 

2-Adaylar Ek-1 de sunulan Öğrenci Bilgi Formunu eksiksiz bir şekilde mavi tükenmez kalemle doldurup imzalı bir şekilde getireceklerdir. EK-1 Formu 1 sayfaya arkalı önlü olacak şekilde çıkartılmalıdır.

EK-1 Belgesini Buradan İndirebilirsiniz.

3-Mezun olduğu üniversiteye ait diplomanın ASLI ve 2 (iki) adet Fotokopisi, diploma düzenlenmemiş olanların ise geçici mezuniyet belgesi ve 2 (iki)  adet fotokopisi (Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı üniversite /enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini gösterir onaylı belgelerini) getireceklerdir.

3-Ortaokul ve lisede hazırlık sınıfını okuyanlar, (liseyi diplomasında 1+3 yıl, 3+1 yıl, hazırlık+ 3 yıl ibaresi olanlar) diploma aslını, (aslı yoksa mezun olduğu okuldan alınacak imzalı ve mühürlü ayrı bir belgeyi) ve 2 adet fotokopisi ile birlikte getirecektir. (Liseyi 2009 ve sonrasında bitiren adayların diploma veya hazırlık belgesi getirmelerine gerek yoktur) LİSEDE HAZIRLIK OKUMAYANLAR LİSE DİPLOMASINI GETİRMEYECEKTİR.

           4- Askerlik Durum Belgesi

a) Askerlik hizmetini yapmış adaylar TERHİS BELGESİ ve 2 (iki) adet Fotokopilerini getireceklerdir. Askerlik yaptığı halde terhis belgesi olmayan adaylar askerlik şubesinden yeni tarihli olarak ıslak imzalı ve mühürlü ASKERLİK DURUM BELGESİ ve 2 (iki) adet fotokopisini getireceklerdir.

b) Askerlik hizmetini yerine getirmemiş (yapmamış) adaylar tecilli ise askerlik durum belgesini ( HİZMET DURUM BELGESİ, MUAF BELGESİ), 2 (iki) adet fotokopisini getireceklerdir. Ayrıca askerlik görevini yerine getiren adaylarda HAVA DEĞİŞİM RAPORU VARSA MUTLAKA GETİRİLMELİ.

c) Askerlikten muaf olanlar muaf olduklarına dair belgeyi getireceklerdir.

5- İkametgâh belgesi 1 adet (Evli ise eşi içinde ikametgâh belgesi 1 adet ),

6- Adli Sicil Kaydı adliyeden veya E-Devlet Sisteminden 1 adet (Evli ise eşi içinde adli sicil belgesi 1 adet )

7- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Nüfus Müdürlüklerinden veya E-Devlet Sisteminden getireceklerdir. NUFUS KAYIT ÖRNEGİNDE ADAYIN ANNE, BABA VE KARDEŞLERİ OLMASI GEREKMEKTEDİR. (Anne – baba E-Devlet sisteminden  çıkarılacaktır.

8- Nüfus Cüzdanının aslı görülmek kaydı ile 2 adet fotokopisi, (Evli ise eşi içinde Nüfus Cüzdanının fotokopisi 1 adet)

9- Sürücü belgesi var ise 1 adet  Fotokopisi,

10- Yaş tahsisi yaptıran adaylar için ilgili mahkeme kararı ve fotokopisi,

11 -Kendisinde veya evli ise eşinde ad – soyad değişikliği yaptıran varsa mahkeme kararı (aslı veya onaylı sureti) ve fotokopisi,

12-Son altı ay içinde çekilmiş 10 (on) adet fotoğraf, (Evli ise eşine ait 2(iki) adet fotoğraf) (Biyometrik fotoğraf olmayacak ve sakal bıyıkta olmayacaktır.)

13- Evli ise; evlilik cüzdanının aslı ve ilk 5 (beş) sayfasının 2 adet fotokopisi,

14- Kan Grubu Kartı veya kan grubunu belirtir belge 1 adet

15- KPSS Sonuç Belgesi

16- Herhangi bir sebepten Dolayı Mahkemesi Devam Eden ya da Mahkemesi Sonuçlanan (Kesinleşme Şerhi ile Beraber) Mahkeme ile ilgili tüm evrakları yanlarında getireceklerdir.

17- E- Devlet şifresi olmayanlar şifre alarak aktif hale getireceklerdir.

18- Herhangi bir Dernek, Siyasi Parti ve Siyasi Partilerin yan kuruluşlarına ait üyelik bulunmayacaktır. Öğrenci adayları siyasi parti üyelik bilgilerini E-Devletten sorgulaya bilirler.

19-Geçmişte Herhangi bir sebeple alınan Sağlık Kurulu Raporu

NOT: İstenen belgelerin ASILLARINI ve FOTOKOPİLERİNİ getirmeyen adayların kesin kayıtları yapılmayacaktır.

            Önemli: Öğrenci adaylarına Sağlık Kurulu Raporu Müdürlüğümüzce aldırılacaktır. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği EK-3 maddeleri öğrenci adayı tarafından incelenmesi konu hakkında bilgi sahibi olmasına olanak verecektir.

Aynı yönetmeliğin EK-3 ün 11. Bölümü olan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde geçen konularla alakalı son 2 yıl içerisinde psikiyatrik geçmişi olanların Epikriz raporlarının temini ve öğrencinin yanında bulundurması öğrencinin sorumluluğundadır. Eğitime gelirken yanlarında bu raporlar getirmeleri uygun olacaktır.

Önemli: Müdürlüğümüze planlaması yapılan adayların HES Kodlarını bilmeleri, Müdürlüğümüze giriş yapmadan 48 saat öncesine ait negatif PCR testi getirmesi gerekmektedir.

 

ADAYLARIN İNTİBAK EĞİTİMİ İÇİN YANINDA GETİRECEĞİ MALZEMELER

1- Adayların yanlarında yeteri kadar mevsim şartlarına uygun sivil kıyafet getirmeleri uygun olacaktır. Resmi İstihkakları Kendilerine Dağıtılıncaya kadar Takım elbise getirmeleri gereklidir. (Takım elbise siyah kumaş, siyah kundura ayakkabı, Mavi gömlek ve Mavi kravat olacaktır. Bu renkler dışında getirilmeyecektir. Bu yüzden okulu arayıp başka renk olur mu diye sormayınız.)

2- Spor Ayakkabısı ve Eşofman Takımı (Eşofman takımı sade ve koyu renkler olması (Örn: mavi, siyah gibi), çok renkli yada uçuk renkler (örn: Pembe tonları gibi) olmayacaktır.

3- Terlik

4- Pijama Takımı, iç çamaşırı

5- El ve Banyo Havlusu

6- Kişisel Bakım Malzemesi ( Tıraş Malzemesi, Şampuan vb.)

 

POMEM’ de KULLANIMI YASAK OLAN, GETİRİLMEYECEK ve EMANET ALINMAYACAK MALZEMELER

1- Adayların ses, görüntü ve depolama özelliği olan her türlü cep telefonu (Akıllı telefonlar), dizüstü veya tablet bilgisayarı, fotoğraf makinesi, kamera vb. elektronik cihazları okula getirmeleri yasaktır.

2- Her türlü oyun aleti, aracı ve malzemesi

3- Her türlü yiyecek ve içecek malzemesi

4- Dr. raporu ve reçetesi bulunmayan bitkisel veya tıbbi ilaçlar ve her türlü tıbbi malzeme

5- Her türlü kesici ve delici aletler (açık jilet vb. getirilmeyecek)

6- Adayların saat ve alyans hariç her türlü takı ve aksesuarları getirmeleri ve takmaları yasaktır.

7- Her türlü siyasi ve ideolojik kitap, dergi vs. ve malzemelerini yanlarında getirmeleri yasaktır.

8- Herhangi bir suç unsuru olabilecek eşyalara rastlanması halinde adli işlem başlatılacaktır.

 

ADRES : Beşminare Mah. 1327. Sok. No:21 Merkez/BİTLİS

Telefon : (0434) 228 33 00

Haber Paylaş